Genel

Amazon’da Satış Yapmak İçin Geç Kalmak Üzeresiniz!


👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽

Amazon'da Satış
Amazon.com

İşletmeniz için daha iyisini istiyorsanız, Amazon’da satış yapmak başarıya ulaşmanız için en kısa yol olabilir. 

Bu çok nihai bir hedef gibi görünebilir, ama sizlere Amazon’nun satış yapmak ve kar oranlarınızı arttırmak için en iyi platform olduğunu kanıtlayacak en önemli 10 nedenini sizlerle paylaşacağım. Önce konu başlıklarımıza bir göz atalım;

 • Amazon’da Satış Yapmanın Maliyeti Düşük
 • Potansiyel olarak Amazon Müşteri Sayısı 1.2 Milyarı Geçti
 • Dünyanın en iyi müşterileri Amazon Prime’da !!
 • Amazon’da Başarıya Ulaşmak Kendi E-ticaret Sitenizi Kurmaktan Kolay
 • Amazon’da Hızlı Para Kazanmaya Başlayabilirsiniz
 • Eşit Yarış Platformu
 • En İyi Müşteri Deneyimi
 • Amazon FBA Ayrıcalığı
 • İşletmeniz için Amazon’a Güvenebilirsiniz.
 • Hemen Bugün Amazon’da Satmaya Başlayın!

1- Amazon’da Satış Yapmanın Maliyeti Düşük

İşletmeler için yurtdışı pazar yerlerine girmenin en büyük sorunlarından biri bu işlemin size pahalıya patlayacağını zannetmeniz. Bazı işletmeler e- ticarete başlamanız için sizden on binlerce paranızı alır. Belki bu yazıyı okurken aklınızdan e-ticaret ya da e-ihracat sitesi kurmak için yazılım firmalarına döktüğünüz paraları düşünüyor olabilirsiniz.

Öncelikle çok düşük nakit harcaması ile bile Amazon’da kolayca satışa başlayabilirsiniz.

Eğer üretici iseniz bu ürün tedariğinde siz kolaylık sağlayacağından Amazon mağazanız adına daha sağlıklı bir sürecin başlayacağı anlamına gelir.

Mağaza süreciniz ilerledikçe bazı temel bilgilere ihtiyaç duyacaksınız. Propars tüm mağaza açılış sürecinizde yanınızda olarak uzman ekibi ile mağazanızın temelini sağlam bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır. Bu süreçte ihtiyacınız olacak tek şey Propars’in size sağlayacağı temel bilgiler ve satmak istediğiniz öğeler için yapılacak incelikli çalışmalar. Propars ile hemen başlamak için tıklayabilirsiniz.

2-Potansiyel olarak Amazon Müşteri Sayısı 1.2 Milyarı Geçti

Kendi web sitenizde veya fiziki mağazanızda yaşayacağınız müşteri sorunları Amazon’da yok. Amazon insanların güvenle alışveriş yaptığı bir platform olarak global pazar yerlerinde yerini almış. Belli bir marka bilinirliğine sahip. Amazon’a girdiğinizde potansiyel müşteri arayışına son verebilirsiniz. Amazon sizin yerinize müşterileri bulur. Size sadece ürünlerinizi doğru listeleme yöntemleri ile satmak kalır.

Amazon’da sattığınızda asla müşteri bulma endişesi yaşamazsınız. Çünkü Amazon’daki müşteriler zaten hali hazırda Amazon üzerinden ürün almaya hevesli yada daha önce ürün alıp memnun olarak tekrar alışveriş yapan müşteriler. Ayrıca Amazon kendisine sürekli yeni müşteri kazandırmak için çalışan bir platformdur.

Şuan ABD’deki e-ticaret satışlarının %49’unu Amazon platformu karşılamakta diğer tüm e-ticaret platformları geriye kalan %51’lik paydayı aralarında paylaşmakta, Amazon Avrupa ve Türkiye ile birlikte global pazar yerlerine baktığımızda bu rakamın dünya çapında hatırı sayılır bir seviyede olduğunu düşünebiliriz, bu sebeple ürünleriniz için potansiyel müşterilere ulaşmak istiyorsanız Amazon sizin için en doğru yer olacaktır.

3-Dünyanın en iyi müşterileri Amazon Prime’da !!

Amazon’unun potansiyel müşteriye ulaşma konusunda diğer platformlardan ayıran en büyük özelliği, Amazon Prime…

Amazon Prime ile dünyanın en iyi ve sadık müşteri kitlesi ile buluşabilirsiniz. Prime üyeler, sürekli artan Prime avantajlarına sahip olmak için yılda 119 $ ödüyor.

Amazon Prime satışlarınızda sağlayacağınız en önemli fayda 2 günde ücretsiz gönderimdi, fakat şu an yapılan yeni geliştirmeler ile alıcıya ve satıcıya sayısız fayda sağlayan ve benzersiz bir satış deneyimi sunan özelliklere sahip.

 • Ücretsiz 2 günde gönderim / teslimat
 • Ülkelerin belirli bölgelerine ücretsiz aynı gün teslimat
 • Prime Video ve Prime Müzik hizmetlerine ücretsiz erişim
 • Prime üyelerine özel fiyatlar ve fırsatlar
 • Whole Foods’a özel indirimler https://g.co/kgs/HxWe63

Ve bunun gibi milyonlarca fayda sayesinde insanların Prime üye olmak için bir çok sebebi var. Sürekli yükseliş gösteren veriler şu an 100 milyon Amazon Prime müşterisi olduğunu ortaya koyuyor, bu 100 milyon üzerindeki sadık müşteriler Amazon üzerinden yılda 1.400 $ harcama yapıyor, bu da yılda 600 $ harcama yapan ve Prime üye olmayan müşterilerin harcadığının iki katından daha fazla…

4-Amazon’da Başarıya Ulaşmak Kendi E-ticaret Sitenizi Kurmaktan Kolay

Online satış yapmaya başlayacak insanlar ilk olarak web sitelerini nasıl tasarlayacakları konusunda endişe yaşıyor. Bir web sitesi kurmak ve ürünlerin satışa hazır, iyi görünmesini sağlamak için çokça zaman ve nakit gerekiyor.

Amazon’da satış yaparken kendi web sitenizin olmasına gerek yok, kendi web siteniz oluğunda düşünmeniz gereken onlarca şey var (hosting, SEO, güvenlik, ödeme yöntemi, tasarım) ve bunların hepsinin birer maliyeti var fakat Amazon zaten endişe edeceğiniz tüm konularda 1 numara olan bir platform, Amazon’da mağaza açtığınızda Amazon kalitesini kendi mağazanıza taşımış olursunuz.

Amazon günde 500 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan ve içerisinde 8 milyona yakın mağaza barındıran dünyanın en büyük pazar yerlerinden biri ve burada günlük 48.000.000$’a ulaşan satışlar yapılıyor. İnsanlar Amazon’dan alışveriş yaparken şüpheye düşmüyor ve Amazon platformunun prestijine güvenerek sürekli müşteri haline geliyor. Dolayısı ile siz de neden benim mağazamdan satın alsınlar şüphesi yaşamadan Amazon’da yerinizi alabilirsiniz.

5-Amazon’da Hızlı Para Kazanmaya Başlayabilirsiniz

Şimdiye kadar Amazon’da mağaza açmanın sizin için harika bir fırsat olduğunu gördünüz. Peki iş kurmanın bir numaralı hedefi nedir? Elbette para kazanmak!

Amazon’da satış yaparak hızlıca para kazanmaya başlayabilirsiniz. Genellikle birkaç hafta içerisinde günlük ziyaretçi sayısı 500 milyonu bulan bir pazar yerinde mağaza açmanın ekmeğini yemeye başlayacaksınız. Propars’ın size sağlayacağı danışmanlık hizmeti ile Amazon’da satış yapmak daha kolay hale gelecek.

1. Gün – Amazon’da mağaza açmaya karar verin

2. Gün – Amazon’a yükleyeceğiniz ürünleri hazır edin

3. Gün – Ürünlerinizi Propars ayrıcalığı ile tek tuşla Amazon’da satışa açılsın

8. Gün – Satışa açtığınız ürünler Propars ile otomatik olarak yayına açılan ülkenin diline çevrilsin ve satışa açılan ülkelere özel yerelleştirmeler Propars tarafından otomatik yapılsın

10-12.Gün- Amazon’da satışa başlayın ve daha çok kazanın.

Aklınızda Bulunsun!
Amazon’da satıcıların %59’u işletmelerine 5.000$’ın altında bütçe ile başlamış ve %28’i ise başlarken 1.000$’ dan fazla yatırım yapmamış. Mağaza kurulum süreci hariç, satıcıların %60’ının satışa hazır hale gelmesi 6-12 hafta arası sürmüş. Sizde girişimden korkmadan satış endişesi yaşamadan hemen Amazon’da satış yapmaya ve döviz kazanmaya başlayabilirsiniz.

6- Eşit Yarış Platformu

Amazon platformu büyük satıcılar ile yeni, küçük satıcıla için eşit bir oyun alanı sunuyor.

Satıcı yorumları ön planda tutulmadığından eski ve büyük satıcılar kadar yeni satıcıların da satış yapma oranı dengeleniyor. Satıcı yorumundan daha ön planda tutulan ürün yorumları herkese eşit yarış şansı tanıyor.

Kendi web sitenizde satış yapıyor olsaydınız, daha büyük ve daha köklü şirketler ile rekabet etmeniz gerekecek ve Google’ın 37. sayfasında asla fark edilemeyeceksiniz. Amazon platformunda ise mağazanız büyük işletmeler ile aynı kulvarda yarışır ve aynı haklara sahip olur. 

Amazon’da küçük yada büyük işletme olmanın farkı yok! İster binlerce ister 10 ürününüz olsun, her işletme eşit şartlarda satış yapma potansiyeline sahiptir.

7- En İyi Müşteri Deneyimi

Amazon’un bu kadar popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmasıdır. Bunlardan en önemlisi Amazon’un sunduğu hızlı nakliye özelliğidir. Müşteriler yavaş nakliye konusunda çokça problem yaşadığı için Amazon güvencesi ile alışveriş yapmayı daha çok tercih ediyorlar.

Ayrıca iadeler konusunda da Amazon, müşterilerine yine mükemmel bir deneyim sunarak iadelerde ne satıcıyı ne de alıcıları mağdur etmez ve haftalarca beklemenize gerek kalmadan iade işlemleriniz hızlıca çözüme ulaştırılır. Bu ve bunu gibi bir çok nedenden dolayı amazon müşterileri mutlu müşterilerdir ve satın almaya açtır.

Siz ürünlerinizi Propars’ın kolay ve ayrıcalıklı dünyası ile Amazon’da satışa açıyorsunuz ve geri kalan her şeyi müşteri ilişkileri de dahil olmak üzere, Amazon hallediyor.

Amazon FBA satıcıları için de her şeyi ele alan bir sisteme sahip, eğer bir müşterinin bir ürünü iade etmesi gerekiyorsa, onu evinize değil bir Amazon deposuna gönderir, Amazon alıcının ödemesini iade işlemini de Amazon sizin yerinize gerçekleştirecek ve karmaşık müşteri hesapları ile uğraşmanız gerekmez.

8- Amazon FBA Ayrıcalığı

Fulfilled by Amazon ya da kısa hali ile Amazon FBA yöntemi ile tanışın. E-ticareti hem alıcılar hemde satıcılar için pratik hale getiren, Amazon’nun geliştirtiği bu sistem, size de çok büyük kolaylıklar sağlayacak nitelikte. Amazon pazarın en önemli özelliği olan FBA programını kullandığınızda Amazon tüm ağır işleri sizin yerinize yapar. 

Bu sistem sayesinde kendi ürettiğiniz veya tedarik ettiğiniz ürünleri Amazon depolarına göndererek, satışlarınızı Amazon güvencesi ile depolardan direkt gerçekleştirebilirsiniz. Bir sipariş geldiğinde ve gönderilmeye hazır olduğunda Amazon kendi deposundan bu gönderimi sizin adınıza yapar. Ürününüz hangi depo ve hangi rafta ise bulan bir sisteme sahip. Ayrıca FBA paketinizin özelliğine göre ürünün 2 gün ya da aynı gün ücretsiz kargo olan siparişlerinin masraflarını Amazon karşılar.

Bu durum sizi ürün depolama zahmetinden kurtaracağı gibi aynı zamanda kargo ve iade işlemlerinizin tümü Amazon tarafından sizin adınıza gerçekleştirilir. Bu konu ile alakalı daha detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Amazon FBA Süreci
Amazon FBA Süreci

9- İşletmeniz İçin Amazon’a Güvenebilirsiniz.

Amazon, alıcıların gözünde çok iyi bir üne sahip, müşteriler Amazon’da alışveriş yaptıklarında orjinal ürün alacaklarından ve bu ürünlerin kargolarında sorun yaşanmayacağına emindir, bu güveni Amazon platformundan alırlar. Ayrıca kredi kartı bilgilerinin güvende olduğuna ve satıcılardan istenmeyen e-posta almayacaklarına da güvenirler.

Bu bir çok online alışverişten farklıdır. Örneğin bir e-ticaret veya e-ihracat sitesi kuruyor olsanız hem rakipler ile savaşma hem de müşterilerin sizden satın alması için bir güven oluşturmak zorundasınız. Bu size zaman ve para olarak pahalıya mal olacak bir uğraş haline gelecek, oysa Amazon gibi globalleşmiş ve adını duyurmuş platformlarda satış ve güven endişesi yaşamadan, mağazanızı açarak kolayca dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yani Amazon’da mağaza açtığınızda aynı zamanda Amazon’un iyi itibarını da satın almış olursunuz.

10- Hemen Bugün Amazon’da Satmaya Başlayın!

Amazon’da satışa başlamanız için, Amazon.com çözüm ortağınız Propars her zaman yanınızda! 

Propars’ın bu süreçte siz sağlayacağı destekleri kısaca derledik.

10.1- Mağaza Açılışı

Türkiye’deki işletmen ile yurtdışı pazar yerlerinde kolayca mağaza açabilirsin.Propars, global pazaryerlerindeki mağaza açılış sürecine destek olur. Mağazalarını istediğin platformlarda senin adına ücretsiz açar. Mağazana tanımlanacak olan ödeme yöntemi ile yurtdışı pazarından gelecek ödemelerini kolayca alabilirsin. Mağaza açılışı için gereken belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.

10.2- Propars- Mağaza Bağlantısı 

Mağazanın içerisinden yapılan Propars’a yetki verme işlemi ile Propars-Mağaza bağlantın yapılır. API denilen bu yöntem ile mağazan, Propars yönetim panelinle entegre olur.

10.3- Ürünlerin Propars’a Yüklenmesi

Ürünlerin toplu olarak Propars paneline yüklenir. Bu işlemi xml, json veya excel yöntemi ile yapabilirsin.

10.4- Ürünlerin Yerelleştirilmesi

Ürünlerin, seçtiğin pazaryerlerinin özelliklerine ve diline göre yerelleştirilir. Otomatik çeviri desteğimiz ile mağazanın bulunduğu ülkenin diline çevrilir ve ürün bilgin, kategori özelliklerin pazaryerinin yerel özelliklerine göre düzenlenerek yayına açılır.

10.5- Satış Artırma Eğitimi

Uzman ekibimiz sana pazaryerlerinin kullanımı ve satış arttırıcı yöntemler hakkında bilgi veren ücretsiz bir eğitim verir.

10.6- Ürünlerin Satışa Açılması

Propars yönetim panelinden bize yetki verdiğin her mağazada tek tuşla ürünlerini satışa açabilirsin.

10.7- Sipariş Yönetimi

Satış yaptığın pazaryerlerinden gelen tüm siparişleri tek ekranda görüntüleyebilir ve yönetebilirsin.

10.8- Faturalama

Gelen siparişlerin propars ekranında toplanır ve faturaların, pazaryerinden alınan sipariş bilgilerine göre otomatik olarak kesilip gönderilmeye hazır hale gelir.

10.9- Kargo

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile sana sağlanacak olan özel indirimlerden faydalanarak, yurtdışı kargo gönderim maliyetlerini yarıya indirebilirsin.

10.10- İade

İadelerin, propars paneli içerisinden yönetilebilir, iade edildikten sonra anlaşmalı olduğumuz depolarda senin için toplanır ve sonrasında toplu olarak sana gönderilir. 

Daha detaylı bilgi almak için lütfen bizleri arayınız. Ayrıca konu ile alakalı sizlere özel hazırlamış olduğumuz bir e-kitap bulunmakta buradan indirebilirsiniz.

E-Ticaret
E-Ticaret Nedir?
Genel
Çevrimiçi Satıcılar için Avrupa Birliği Yeni KDV (VAT) Kuralları
E-Ticaret
Amazon Türkiye’de Mağaza Açmak ve Satış Yapmak
tr Turkish
X