Uber Şoförleri E-Faturaya Geçiyor!
e-Fatura

Uber Şoförleri E-Faturaya Geçiyor!


Faydaları saymakla bitmeyen “e-Fatura” uygulamasına geçmesi gereken işletmeler arasına yeni bir tane daha katılıyor: Uber!

Türkiye’de, 2014 yılından beri hizmet sunan ve özellikle son dönemde hakkındaki tartışmalar ile ülke gündemine oturan Uber, modern taşımacılıkta simgeleşmiş bir işletme. Uber rakipleri tarafından ciddi eleştirilere ve saldırılara maruz kalıyor. Ancak yine de, müşterileri aldıkları hizmetten oldukça memnun ve Uber kullanmakta ısrarcı. Bu sebeplerle Uber, her şeye rağmen hızla büyüyor ve yaygınlaşıyor.

Çağımızın gerekliliği halini alan e-Fatura sistemi; Uber şoförleri için zorunlu hale geldi.

Peki, e-Faturanın Uber’e ve kullanıcılarına faydaları neler olacak?

Takside fatura kesmek

Turizm taşımacılığı olarak bilinen sabit fiyatlı taşımacılık sistemini kullanan Uber yolcuları, henüz araçlarına binmeden dahi seyahatleri için ödeyecekleri bedeli bilirler. E-Fatura sistemi ile Uber şoförleri için fatura kesmek oldukça kolay bir hal alacak. İster merkez ofiste, isterse araç içerisinde müşterilerin adı ve soyadı gibi bilgeleri alarak saniyeler içerisinde fatura kesebilecekler.

Şu ana kadarki sistemde Uber şoförleri polis kontrollerinde korsan taşımacılık üzerinden ciddi cezalara maruz kalıyordu ve anlaşma gereği şoförlere kesilen bu cezaları Uber karşılıyordu.

E-Fatura sistemine geçişin ardından müşterilerin faturaları saniyeler içerisinde kesilecek ve polis tarafından istenmesi durumunda da faturalar hemen gösterilebilecek. Bu şekilde, her şey usulüne uygun olarak yapıldığı için herhangi bir problem ile de karşılaşılmayacak.

Uber müşterilerinin en büyük taleplerinden biri de fatura sorunuydu. Ödemeleri karşılığında çeşitli nedenlerle resmi bir belge talep eden birçok müşterinin de bu talebi yerine getirilmiş olacak. Müşteriler, e-Posta adreslerine gelen Maliye Bakanlığı onaylı e-Fatura ile tamamen usulüne uygun bir seyahat gerçekleştirmiş olacak ve örneğin faturaları şirketlerine kesen müşterilerde, şirketlerine resmi bir belge sunmuş olabilecek.

E-Faturaya Propars ile Geçmek!

E-Fatura uygulamasına Propars ile geçmek isteyen işletmelerin yapması gereken tek şey internet üzerinden bir mali mühür başvurusunda bulunmak. Mali mührünüzü almanızın ardından, Propars sizden kurulum ya da aktivasyon, hiç bir ücret talep etmez ve kurulumunuzu birkaç saat içinde tamamlar.

Propars ile faturalarınızı saniyeler içerisinde kesebilirsiniz. Ayrıca kestiğiniz faturaları muhafaza etmekle uğraşmazsınız çünkü Propars bu görevi sizin yerinize 10 yıl boyunca gerçekleştirir.

Uber Şoförlerinin Sıkça Sorduğu Sorular:

 

– E-fatura kullanmak için yeterli ciroya sahip değilim.

E-Fatura sistemine geçmek için herhangi bir ciro şartı bulunmamaktadır. Cironuz her ne olursa olsun, e-Faturaya istediğiniz an geçebilirsiniz.

– E-Fatura geçmek çok maliyetli.

Hayır, aksine e-Fatura oldukça ekonomik bir uygulamadır. Propars ile e-Faturaya geçmek isterseniz tek masrafınız Maliye Bakanlığından 145 TL karşılığında bir “mali mühür” sipariş etmek olacak.

– Çok az fatura kesiyorum, e-fatura kullanmamın gereği yok.

Az fatura kesiyor olsanız dahi, böyle bir kolaylıktan istifade etmenize engel değil. E-Fatura kullanımına başladıktan sonra bunu siz de fark edeceksiniz.

– E-Faturaya geçtiğim zaman müşterilerime hemen fatura kesebilir miyim?

İstediğiniz zaman istediğiniz yerden, faturalarınızı müşterilerinize hemen iletebilirsiniz.

– E-faturaya geçmek zor ve uzun bir iş.

Hayır, yapmanız gereken tek şey bir mali mühür edinmek. Bu aşamadan sonra Propars, kurulumunuzu birkaç saat içerisinde gerçekleştirir.

– E-fatura kullanması karmaşık ve çok zor…

Propars’ın herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış arayüzü sayesinde e-Fatura kesmek saniyeler içerisinde gerçekleşen son derece kolay bir işlemdir.

– Şahıs firmasıyım, e-Faturaya geçebilir miyim?

İster şahıs firması olun, ister limited bir işletme olun e-Faturaya istediğiniz gibi geçebilirsiniz.

 

İlgili yazılar:

– E-Fatura Hakkında Yanlış Bilinen 11 Gerçek

– E-Fatura Entegratörü Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

e-Fatura
E-ticaret Yapanlara E-Arşiv Fatura Zorunluluğu 2020
e-Fatura
E-Faturaya Nasıl Geçilir? Zor ve Masraflı Mıdır? (2020 Güncel)
E-Ticaret
Gittigidiyor’da Mağaza Açmak İçin 2020 Güncel Bilgiler