• amazonda-dukkan-acmak-propars.jpg

  Amazon’da Satış Yapmak ve Amazon’da

  Mağaza Açmak İçin Rehber Bilgiler

 • cesmede-yazlik-amazonda-dukkan-propars.jpeg

  Amazon'da bir dükkan, Çeşme'de bir yazlık

 • e-fatura-yanlis-bilinenler-propars.png

  E-Fatura Hakkında Yanlış Bilinen 11 Gerçek

E-Faturaya Nasıl Geçilir? Zor ve Masraflı Mıdır?

Yazar Propars 12 Eylül 2017 Salı 16:25:10 EET

Bu yazıda e-faturaya nasıl geçilir sorusunun cevabını adım adım herkesin anlayabileceği basit bir dille açıkladık. E-faturaya geçmek ile ilgili merak ettiklerinizi bir güzel derledik, topladık. Sonuna kadar okuyarak merak ettiklerinizin tamamını öğrenin.

E-faturaya nasıl geçilir?

E-fatura ile ilgili en sık merak edilenlerden biri nasıl geçileceğinden önce e-faturaya kimlerin geçebileceği oluyor. Önce o soruyu yanıtlamakta fayda var.

E-faturaya kimler geçebilir?

E-faturaya herkes geçebilir. Evet, fatura kesen bir işletmeniz varsa dilediğiniz zaman e-faturaya geçebilirsiniz. Lütfen bu konuda dolaşan dedikodulara kulak asmayın. Bazen muhasebeciler ve mali müşavirler de yanlış bilgi verebiliyorlar.
E-faturaya geçmek için hiçbir ciro şartı yok. Büyük ya da küçük, hatta yeni kurulmuş ve hiç fatura kesmemiş bir işletme bile e-fatura kullanabilir. Hızlı ve kolay fatura kesip göndermek için ne zaman isterseniz e-faturaya geçebilirsiniz, birazdan okuyacağınız  talimatları takip ederek başvurmanız yeterli.

 

E-faturaya nasıl geçilir?

Gelelim asıl konuya.

E-fatura, eğer Propars kullanıyorsanız çok ucuz, masrafsız ve maliyetsiz bir şey sizin için. E-faturaya Propars'la maliyetsiz olarak nasıl geçileceği birkaç basit adımdan ibaret.

 1. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), e-fatura kullanmak istiyorsanız GİB'den bir adet mali mühür almanızı istiyor. Yani e-faturaya geçmek için ilk yapmanız gereken şey bir mali mühür almak.

  Mali mühür nedir?
  Mali mühür, e-fatura veya e-arşiv kullanmak için GİB'den alacağınız, firmanıza elektronik yani dijital ( bilgisayar ve internet) ortamda fatura kesme yetkisi verecek bir çeşit sertifika aslında. Mali mührü GİB'den sadece 1 defa alıp e-faturaya ilk geçerken kullanırsınız, daha sonra gerekmez.

  Mali mühür almak için GİB'e başvuru yapmanız ve ücretini ödeyerek mali mühür siparişi vermeniz yeterli. Mali mühüre başvurduğunuz anda GİB'e, "e-faturaya geçmek istiyorum" demiş oluyorsunuz. GİB de verdiğiniz siparişin ardından birkaç günde size mali mührünüzü gönderiyor.

  Mali mühüre buraya tıklayarak açılan sayfadan başvuruluyor, formu doldurup ücretini ödeyerek sipariş vermiş oluyorsunuz. Sonra tek yapmanız gereken mali mührünüzün gelmesini beklemek. (2-5 gün arasında geliyor)

 2. Mali mührünüz gelince artık elektronik fatura kesmeye yetkili bir firmasınız demek oluyor. Artık tek yapmanız gereken bir e-fatura hizmet sağlayıcısı bulup e-fatura kullanmaya başlamak. Tabii ki Propars!

  Çünkü:
  Propars kullanırsanız mali mühür almaktan başka hiçbir maliyet olmadan e-faturaya geçersiniz. Mali mührünüz size geldiği anda, Propars hemen birkaç saatte e-fatura kurulumunuzu yapar ve e-fatura kesmeye başlarsınız.
  Propars'la e-faturaya geçerken hiçbir kurulum, aktivasyon, eğitim vb. ek maliyetler yok.

 3. Yani Propars'la e-faturaya geçerseniz, bu işin size birkaç dakika ayırıp çayınızı içerken mali mühür sipariş etmek dışında başka hiçbir maliyeti veya masrafı olmuyor. E-faturaya geçmekle alakalı adımlar bu kadar, işte Propars'la e-faturaya geçmek bu kadar kolay.

 

Propars'ı Ziyaret Et

Asıl fırsatı daha duymadınız. 

 

Merak ediyorsunuzdur, "Diyelim ki e-faturaya geçtik.. Peki e-fatura kullanırken kaç para ödeyeceğiz?"

Güzel soru. Ve işte size bulabileceğiniz en güzel cevap:

Propars kullanan herkese aylık 1000 e-fatura Propars'ta bedava. Evet, 1000 (bin)! Ayda 1000 ücretsiz e-fatura da birçok işletmenin ihtiyacını karşılaması için yeterli.

Ayda 1000 faturadan fazla ihtiyacınız varsa da ek 1000 fatura daha sadece 55 TL!

Propars'la e-faturaya geçmek de kullanmak da, gerçek anlamda sudan ucuz.

Üstelik bu arada Propars'la ön muhasebe, stok yönetimi, internette ürün satmak gibi bir sürü ihtiyacınızı da karşılamış olacaksınız. Çünkü Propars çok fonksiyonlu bir ticaret yönetim programı ve her eve lazım. Ön muhasebe gibi dev ihtiyaçlarınızı minicik ücretlerle karşılarken, Propars'la e-faturanız bedavaya gelmiş olacak.


Tasarruf etmeye başlamak için hemen Propars'la e-faturaya geçin.

Propars E-fatura sayfasını incele >>

 

Propars'ı incele >>

 

İlgili yazılar:

- E-faturanın faydaları neler? Objektif açıdan okuyun!

- E-Fatura ve E-Arşive Nasıl Geçilir?

- E-Fatura ve E-Arşiv hakkın güncel 25 soru cevap

- E-Fatura Hakkında Yanlış Bilinen 11 Gerçek

 

 

Etiketler: e-fatura, e-fatura hakkında 20 soru 20 cevap, e fatura nasıl kesilir, e fatura nedir, e fatura pahalı mı, e fatura soru cevap, e fatura zorunluluğu 2017, e faturaya geçiş süreci, e faturaya geçme zorunluluğu 2018, e faturaya geçmek, e faturaya geçmek için gerekenler, e faturaya geçmek istiyorum, e faturaya geçmek maliyetli mi, e-faturaya nasıl geçilir, efatura, efatura nedir, efatura soru cevap, efaturaya geçmek, efaturaya nasıl geçilir